Стяжка вантажу
- 49206 Немає в наявності400 ₴+380 (97) 355-85-68Олександр
Стяжні троси, або ремені — це найважливіший атрибут перевезення будь-яких вантажів, починаючи від простих коробок, закінчуючи евакуаторами, повітряним і водним транспортом. Ці нехитрі пристрої дають змогу надійно закріпити вантаж на платформі, у трюмі, кузові або корпусі транспортного засобу, щоб запобігти його псуванню від поштовхів, вібрацій або перекидання.
У деяких сферах перевезень від надійності закріплення вантажу безпосередньо залежить цілісність і збережність переміщуваних товарів, тому, обираючи стяжні ремені, треба не скупитися, а віддати перевагу надійному такелажному інструменту.
Особливості конструкції стяжних тросів
Стяжний трос — це ремінь з цупкої матерії. Найчастіше як основа слугує поліпропілен, або ж поліефір, які найменше схильні до деформацій і максимально успішно проходять перевірку на розриви або пошкодження за високих навантажень. Як фіксатор можуть слугувати найпростіші засувки в недорогих моделях, спеціальні замки, гаки, а також храпові механізми різних розмірів, що дають змогу без докладання особливих зусиль затягти ремінь і в такий спосіб зафіксувати вантаж на платформі.
Основна особливість стяжної стрічки полягає в тому, що з її допомогою в жодному разі не можна підіймати вантажі, оскільки такелажні ремені стяжного типу просто не призначені для такого типу навантаження.
Різновиди стяжних тросів у каталозі ROZETKA
Щодо різновидів, то за типом будови транспортувальні троси діляться на дві великі категорії:
- Кільцеві, або суцільні, які складаються з однієї стрічки;
- Двокомпонентні — обладнуються стяжним механізмом незнімного типу, а також кінцевими кріпильними механізмами або засувками.
Перші, завдяки своїй будові, дають змогу надійно іммобілізувати вантаж на платформі або в кабіні, однак водночас ремені такого типу розраховані на певні габарити вантажу. У тому разі, якщо є потреба перевозити вантажі різних розмірів, то потрібно мати цілий набір ременів різної довжини, або ж використовувати двокомпонентні троси.
Завдяки наявності стяжного механізму на полотні ременя з'являється можливість регулювання габаритів. Так, наприклад, їх можна з легкістю використовувати для фіксації габаритного вантажу на багажнику, завдяки тому, що стяжний механізм дасть змогу надійно затягнути та знерухомити речі, які перевозяться, у такий спосіб мінімізувавши ризик їх втрати або псування в дорозі.
Також варто зазначити, що за своїм призначенням стяжні троси діляться на дві групи:
- Для фури — використовуються під час перевезення вантажів на далекі відстані;
- Для евакуатора — основна сфера експлуатації яких — фіксація автомобіля на платформі цього транспортного засобу.
Для евакуаторів використовуються спеціальні ремені, на яких встановлені особливі кріплення як фіксатори й накладки, які дають змогу надійно зафіксувати колеса на платформі та знизити вплив поштовхів під час прискорення або гальмування на авто, що перевозиться.
Як обрати стяжні ремені
Перш ніж обрати потрібний трос, потрібно визначитися з типом кріплення. Залежно від системи роботи троси розрізняють на такі підтипи:
- З натяжним механізмом;
- З пружинним замком;
- З тріскачкою;
- З гаками;
Найпопулярніший у сучасній такелажній справі саме останній тип, оскільки храповий механізм, або його простіший різновид — тріскачка, дає змогу надійно зафіксувати вантаж, завдяки зворотному упору, який не дає можливості ослаблення ременя в русі або під час натягування.