Туристичні пальники
- 63896 Готово до відправки850 ₴/комплект650 ₴/комплект
- 63894 Готово до відправки600 ₴/комплект400 ₴/комплект
- 63895 Готово до відправки650 ₴/комплект450 ₴/комплект
- 63428 Готово до відправки1 000 ₴/комплект800 ₴/комплект
Газові туристичні системи — запорука доброї пішої подорожі
Найпоширеніший зразок газової туристичної системи — пальник. Це такий спеціальний пристрій, у якому постійно згоряє паливо й можна регулювати його горіння. Також популярні лампи, обігрівачі для намету, примуси й багато іншого. З усім цим обладнанням набагато простіше ходити в походи, ніж потім знаходити, наприклад, гілки й розпалювати багаття. Вони працюють на основі газового балона так само, як і хатня пічка. Балон під'єднують до плити, пальника або лампи — і він відразу починає працювати. У спеціалізованих магазинах можна знайти багато варіантів приладів різної форми й типу.
У комфорті приладу сховано й невеликі хиби. Газ починає погано горіти за низьких температур, ускладнюючи нагрівання їжі й обігрівання намету, тому взимку або на висоті в горах такі вироби не дуже підійдуть. У газових пристроїв нижча потужність, ніж у бензинових. Їх не можна утилізувати на природі, тому потрібно всюди збирати із собою. Газові балони не можна перевозити в літаках, хоча деякі виробники товарів стверджують, то продукція безпечна.
Різновиди газових туристичних систем
Усю продукцію поділяють на кілька різновидів, однак вона працює на основі газу:
- Газова горілка. Вони мають різні типи, пов'язані зі способом з'єднання балона з пальником — цангові, нарізні. Щодо призначення вони також мають кілька типів — для походів, трекінгу, кемпінгу, легкоходів, хайкінгу. Є мультипаливні пальники на всі випадки життя. Вони працюють як на бензині, так і на газу. Вимоги до них висувають такі самі, як і до решти продукції.
- Лампа. Це освітлювальний прилад. Джерело світла виникає внаслідок згоряння газоподібного палива. Воно випромінює яскраве світло білого спектра. Головна їхня перевага — саме в освітленні. Лампу можна використовувати всередині намету або куреня. Світла може вистачити навіть на кілька наметів.
- Плитка. Зазвичай замість плитки використовують звичайний газовий пальник. На нього просто надівають спеціальну конфорку, щоб простіше готувати їжу. Є також невеликі плитки, схожі за зовнішнім виглядом на велику домашню плиту. Плитку легко використовувати, вона портативна, не займає багато місця і мало важить. Продають її з балоном невеликого розміру.
- Обігрівачі. Найпоширеніший спосіб обігріти намет — це вогнище, але він не підходить за різних погодних умов; до того ж у самому курені багаття не запалиш, оскільки все може згоріти. А от газові обігрівачі — досить приємний і невитратний пристрій. Завдяки йому можна швидко нагріти намет, водночас він безпечний.
- Рідкопаливна плитка. Вона працює відразу на кількох різновидах рідкого палива — на бензині, гасі, дизпаливі. Їх можна використовувати навіть у найвіддаленіших місцях, оскільки в будь-якому населеному пункті є паливо для приладу. Такі плити мають невеликий розмір, нормальну потужність, надійні.
- Мультипаливна туристична система. Це невеликі конфорки, що працюють на різному паливі, зокрема дровах та вугіллі. Вони досить практичні, оскільки в будь-якій ситуації можна знайти відповідний предмет, щоб розпалити багаття. Мандрівник не залишається голодним і холодним із такою системою. Вони можуть мати додаткову функцію з п'єзопідпалюванням.
Поради щодо вибору
Газові туристичні системи — це спеціальне обладнання, призначене, щоб готувати їжу та обігрівати курінь. Досвідчені туристи знають, що з таким пристроєм можна піти в будь-які ліс чи поле. Розв'язуючи питання, як вибрати систему, зважайте на відгуки попередніх покупців. Вони підкажуть, на що потрібно дивитися.
Рекомендують спочатку вирішити, скільки людей буде в поході, у який пору року та як довго триватиме подорож. Відповівши на ці запитання, можете починати вибирати систему, оскільки вони основні, щоб визначити розмір і тип приладу. Для 1-2 осіб вистачить невеликого пристрою на 1500 ВТ. Він малопотужний, займає мало місця, його використовують, тільки щоб готувати їжу. Середню потужність мають туристичні газові системи 1500-2500 ВТ. А от моделі з більшою потужністю підійдуть для компаній від 6 осіб. Ці моделі вже можуть обігрівати намет, оскільки прилад і газовий балон більші.